Varga Autósiskola - Kisvárda

Varga Autósiskola  4600 Kisvárda Csillag út 35. Telefon: 06-20-944-0130

Cégforma: Egyéni Vállalkozó

Vállalkozás  nyilvántartási sz.:20635319

Az iskolavezető neve: Varga Károly  Tel: 06-20-944-0130 e-mail cím: karcsi.vargha@gmail.com

Web=vargaautosiskola.ewk.hu

Ügyfél fogadás: 4600 Kisvárda Csillag út. 35.  Nyitva tartás  Hétfőtől –Péntekig  8 órától- 12 óráig

Telephelye :  Kisvárda Csillag út. 35. Telefon sz.: 06-20-944-0130

A tanfolyamra való felvétel módja: az írásos tájékoztató megismerése. A jelentkezési lap kitöltése átadás a képzőszerv képviselőjének a képzőszerv  ellenőrzi, hogy a jelentkező megfelel-e  az előirt feltételeknek  Betöltött életkort   a jogszabályban előirt  17. év  vagy 6 hónapnál  fiatalabb . Az iskolai végzetség igazolása eredeti bízonyitvány vagy hitelesitett másolat bemutatása a vizsgaközpontban az

első elméleti vizsga alkalmán csak egyszer kell bemutatni.Külföldi állampolgárok esetében a vizsgaközpont birálja el Eu-s állásfoglalás szerint vagy forditó irodával hitelesitett másolat bemutatás alapján történik.Egészségügyi alkalmasság:  Házi orvostól  I fokú és I csoportú  alkalmassági vélemény szükséges.

Vizsgára bocsátás feltéttelei:  A tanfolyam elméleti és gyakorlati részét  igazoltan  elvégezte    tandíjat és a vizsgadíjat befizette.  Számítógépes vizsga helyett szóbeli vizsgát az tehet, aki a  magyar nyelvet nem beszéli, vagy nem érti. A vizsgák érvényessége : Elméleti vizsgát a tanfolyam kezdési napjától kilenc hónapon belül meg kell történni és egy éven belül sikeres vizsgát kell tenni,ennek hiányában új tanfolyamra kötelezett. Gyakorlati vezetés megkezdése csak sikeres elméleti vizsga után történhet meg.Gyakorlati vizsgára csak az engedhető.aki a kötelező óraszámot ténylegesen levezette.

A sikeres gyakorlati vizsgának a sikeres elméleti vizsgától számitva 2-éven belül meg kell történnie ennek hiányában új tanfolyamra kötelezett.Öt sikertelen gyakorlati vizsga után a tanuló pályaalkalmassági vizsgálatra kötelezett.Sikeres eredmény esetén folytathatja a gyakorlati vizsgákat 2.éven belül.A sikeres gyakorlati vizsgát követően a vizsgaközpont elküldi a vizsgaigazolást az okmányirodának.A tanuló az okmányirodában jelentkezik okirataival,orvosi alkalmasságival és elsősegély kártyával a  vezetői engedély elkészitése ügyében.Elméleti tanfolyam tipusai: Tantermi tanfolyam és e-learning tanfolyam amit távoktatás formában lehet elvégezni.E-learning tanfolyamnál rendelkezni kell számitógéppel internettel és E-mail cimmel.Tanfolyam tantárgyai: Elmélet,  közlekedési ismeretek, járművezetés elmélet, műszaki ismeretek.

Gyakorlat: alapoktatás ,városi vezetés, éjszakai és távolsági vezetés.

A tanórák időtartama: elmélet  45perc, gyakorlat  50 perc, a tanórák között szünet tartható

A tanfolyam tantárgyai és óraszámai:

Elmélet (KRESZ,vezetés elmélet,szerkezettan) Kötelező: 28 óra  Tandíj alapján: 35 óra

gyakorlat: (alapoktatás )    Kötelező:   9 óra   Tandíj alapján:  9 óra

( főoktatás )        Kötelező:   20 óra Tandíj alapján: 20 óra

vizsgaóra          Kötelező:     1 óra  Tandíj alapján: 1 óra

Járművek gyakorlati vezetéshez: Volkswagen és Renault típusúak. Mozgáskorlátozottaknak saját járművel, amelyet oktatói műszaki vizsgával kell ellátni a hallgatónak . Az oktatás során a hallgatót terheli a jármű  üzemeltetése.

Tandíj:  Elmélet 60 000 Ft. gyakorlat vezetési óránként  7000 Ft.   Összességében  a tandíj  270 000 Ft.  Vizsgadíjak : elmélet 4600Ft. gyakorlat 11000 FT. Összességében a vizsgadíj: 15 600 Ft.  A tandíjat részletekben is lehet befizetni. Elsősegély nyújtási ismeretek megszerzésének módja:   Tanfolyam mentesen vagy a Vöröskereszt által meghirdetett árakon .(tanfolyamdíj + vizsgadíj) Elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító Igazolás bemutatása alól mentesek akik megfelelő  egészségügyi végzetséggel  rendelkeznek, vagy 1984 január 1-je után szerzet bármilyen kategóriából vezetői engedélyt   Egészségi alkalmassági díja: A háziorvos által megállapított

Hiányzások  pótlása: Ha a tanuló a kötelező órákról hiányzott pótolnia kell, mert addig vizsgára ki nem irható. A hiányzást az elméleti oktatóval egyeztetve történik meg.

Tanuló  áthelyező: A tanuló kérésére a Bizonylati albumban rendszeresített  nyomtatvány kiállításával hivatalosan igazolja a tanulóra vonatkozó eddig teljesített óra számokat. Az áthelyező három példányban készül el ,amelyből  kettő a tanulót illeti.

Oktatási helyszínek: elmélet  Kisvárda Csillag út.35.

gyakorlati oktatás: alapoktatás Kisvárda rutinpálya,főoktatás Kisvárda  és Nyíregyháza

Pótórák : A kötelező óra vezetésénél több óra vezetése estén a díjak  megegyeznek a gyakorlati óra díjaival.

A tanuló Kötelezettségei és jogai:  A tanuló köteles minden foglalkozáson részt venni Az oktatás során a legjobb tudása szerint részt venni. Szándékos kár esetén a kárt megtéríteni. Az oktatás rendjéhez alkalmazkodni. Joga a tanulónak az oktatáson részt venni. Elégedetlenség esetén   az iskolavető  meg keresése és a panasz kivizsgálása. Más oktatóhoz vagy képzőszervhez történő átjelentkezés.  Nem teljesített oktatási óra díjainak visszaigénylése.

Vezetői engedély kiadásának  jogszabályait a 326/2011 Kormány rendelet szabályozza.

Engedélyező Hatóság: KAV  Közlekedési  Alkalmassági  és  Vizsgaközpont  Nonprofit  Korlátolt  Felelőségü  Társaság

Székhely:1119.Budapest.Than Károly utca 3-5.

Postacím:                                     1082 Budapest Vajdahunyad utca 45.

Tel:36-1-814-1818

Felügyeletet ellátó: KAV  Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit KFT.

KELET-Magyarországi  Jármüvezető  Vizsgáztatási  és Utánképzési  Főosztály

Szabolcs-Szatmár-Bereg  Megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály.

4400 Nyíregyháza Törzs útca 108.1.em.11.iroda

Tel:+36-42-596-166

Jó tanulást és sikeres vizsgát kíván az Autósiskola.

Asztali nézet